Analityk Rynku

Miejsce pracy: Warszawa

Dla naszego Partnera, spółki specjalizującej się w hurtowym obrocie energią elektryczną, gazem, prawami majątkowymi, uprawnieniami do emisji CO2 oraz gwarancjami pochodzenia, poszukujemy Analityka.

Wymagania

– Dobra znajomość języków programowania (Python, VBA)
– Wykształcenie wyższe II stopnia, preferowane matematyka, statystyka, ekonometria, techniczne lub pokrewne
– Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość narzędzi z zakresu statystyki, analityki biznesowej i uczenia maszynowego
– Umiejętności zaawansowanej analizy danych i wnioskowania
– Minimum dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku, preferowane w sektorze energetycznym lub finansowym
– Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych oraz analizy danych i wyciągania wniosków
– Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolność do szybkiego uczenia się, samodzielność
– Umiejętności zarządzania pracą własną, terminowość i skrupulatność
– Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
– Komunikatywność, wysoka kultura osobista

Wymagania dodatkowe
– Mile widziane zainteresowania problematyką energetyki odnawialnej i rynkiem energii
– Doskonała organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy pod presją czasu
– Znajomość praktycznego wykorzystywania narzędzi uczenia maszynowego

Kluczowe zadania

1. Modelowanie i budowa narzędzi analitycznych:
– Modelowanie fundamentalne i ekonometryczne dla polskiego i europejskich rynków energii elektrycznej
– Modelowanie obecnych i przyszłych mechanizmów rynkowych
– Tworzenie i utrzymywanie modeli prognostycznych, modeli wycen i narzędzi analitycznych
– Utrzymywanie i rozbudowa baz danych rynkowych, kontrola jakości danych
– Współpraca w zakresie modelowania scenariuszy rozwoju rynku energii i produktów powiązanych
2. Prognozowanie i analizy rynkowe:
– Sporządzanie prognoz cenowych w różnych horyzontach czasowych w zakresie energii elektrycznej, gazu ziemnego i produktów powiązanych
– Sporządzanie prognoz wolumetrycznych i analizy dla odnawialnych źródeł energii
– Bieżące wsparcie analityczne działu tradingu
– Monitoring i analizy czynników rynkowych
– Przygotowywanie danych i raportów na potrzeby informacji zarządczej
3. Wsparcie analityczne w ramach Spółki:
– Współpraca z działami sprzedaży i origination w zakresie analiz pod przygotowywane oferty
– Wsparcie analityczne i narzędziowe innych działów w zakresie rozwoju rynków i modelowania czynników mających wpływ na przychody oraz koszty
– Współpraca narzędziowa w zakresie operacyjnego zarządzania ryzykiem działalności handlowej Spółki
– Wsparcie w zakresie analiz czynników regulacyjnych

Oferujemy

– Umowa na pełny etat na czas nieokreślony
– Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych)
– Pakiet prywatnej opieki medycznej i karta multisport
– Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej
– Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce
– Możliwość częściowej pracy zdalnej (obecnie w 100% zdalnie)
– System dopasowanych szkoleń i warsztatów