Analityk Sprzedaży / Sales Analyst

Miejsce pracy: Kraków

Dla naszego Partnera, międzynarodowej firmy, która stwarza pracownikom szerokie możliwości rozwoju, poszukujemy osoby na stanowisko:

Wymagania

– wykształcenie wyższe (licencjat, magister),
min. 1 rok doświadczenia na stanowisku analitycznym,
– znajomość języka angielskiego,
– biegła obsługa arkuszy kalkulacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem funkcji i formuł, łączenie do zewnętrznych źródeł danych (tabele i wykresy przestawne, analiza warunkowa, konsolidowanie danych),
– umiejętność analizowania dużych ilości danych i wyciągania z nich wniosków,
– umiejętność planowania i organizacji czasu pracy,
– umiejętność radzenia sobie z problemami pod presją czasu,
– rekomendowanie rozwiązań usprawniających procesy,
– podstawowa znajomość relacyjnych baz danych (Microsoft SQL, Access) i języka SQL,
– umiejętność ustalania priorytetów i zarządzania czasem,
– wysokie umiejętności analityczne.

Kluczowe zadania

Przygotowywanie szablonów raportów KPI oraz szczegółowych analiz danych na bazie wszystkich dostępnych systemów w dziale sprzedaży.
Zarządzanie i administrowanie zewnętrznymi bazami danych (Nielsen, GFK, Focus, inne).
Tworzenie wskazanych raportów „ ad hoc” w swoim obszarze odpowiedzialności.
Współpraca z dostawcami (zewnętrznymi/wewnętrznymi) systemów/baz danych celem zapewnienia dostępu do poprawnych danych oraz uzyskanie niezbędnej funkcjonalności wykorzystywanych narzędzi.
Ocena potencjału kategorii, szeroka analiza danych rynkowych.
Analiza danych i opracowanie wniosków będących podstawą do rekomendacji dla klientów z perspektywy całej kategorii w odniesieniu do taktyki asortymentowej, promocyjnej, półkowej, cenowej oraz lokalizacji kategorii w sklepach.
Stworzenie systemu mierzenia efektywności wdrożonych rekomendacji asortymentowych, promocyjnych, półkowych i cenowych oraz monitorowanie wyników (scorecard).

Oferujemy

Interesującą pracę w stabilnej firmie.
Pracę w młodym zespole.
Możliwość rozwoju zawodowego.
Różnorodne benefity.