Dyrektor Sprzedaży

Miejsce pracy: Kraków

Dla naszego Klienta, firmy z branży oświetleniowej, poszukujemy Dyrektora Sprzedaży.

Wymagania

• Doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą (min 3 lata) oraz w zarządzaniu zespołem min. 6 pracowników w branży B2B.
• Znajomość j. angielskiego na poziomie biznesowym.
• Dobra znajomość CRM, pakietu MS Office.
• Umiejętność analizy i syntezy informacji biznesowych.
• Umiejętność budowania i utrzymywania relacji z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
• Znajomość nowoczesnych narzędzi e-commerce.

Kluczowe zadania

• Realizacja celów sprzedażowych. Utrzymywanie parametrów marżowych i dochodowych.
• Zarządzanie raportowaniem efektywności pracy podległych pracowników.
• Ocena i analiza trendów rynkowych w branży oświetlenia użytkowego. Tworzenie kwartalnych planów sprzedażowych w oparciu o trendy rynkowe, dane historyczne i inne kluczowe informacje.
• Współdecydowanie o akcjach sprzedażowych i marketingowych.
• Bieżąca i strategiczna analiza zysków i strat prowadzonej działalności.
• Budowanie i utrzymywanie efektywnych relacji z kluczowymi odbiorcami firmy (dystrybutorzy, organizacja zrzeszająca architektów, firmy współpracujące).
• Standaryzacja procesów sprzedażowych: od wdrożenia pracownika do zakończenia procesu obsługi klienta.

Oferujemy

• Pracę w szybko rosnącej organizacji, samodzielność w podejmowanych decyzjach.
• Atrakcyjne wynagrodzenie.
• Narzędzia potrzebne do pracy (samochód służbowy, telefon, laptop).