Group IT Cognos Project Manager

Miejsce pracy: Katowice

Dla naszego Partnera, międzynarodowej firmy z branży usług specjalistycznych:

Wymagania

Co najmniej 5-letnie doświadczenie w funkcjonalnych i / lub technicznych rolach IBM Cognos TM1 / BI / CAFE.
Co najmniej 7 lat doświadczenia w implementacji oprogramowania EPM (IBM TM1, Oracle Hyperion Essbase / HFM, SAP BPC lub BFC).
Doświadczenie w co najmniej trzech pełnych wdrożeniach projektów Cognos TM1 / BI z naciskiem na definiowanie wymagań i potrzeb klientów.
Doświadczenie w zarządzaniu danymi w Cognos i projektowaniu procesów.
Udokumentowane doświadczenie w budżetowaniu i prognozowaniu.
Doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dyspozycyjność do podróży służbowych.

Kluczowe zadania

Zarządzanie globalnym programem rozwoju platformy Cognos.
Ogólna odpowiedzialność za projektowanie, opracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie sprawozdań finansowych Grupy w TM1.
Analizowanie wymagań dotyczących sprawozdawczości finansowej. Na podstawie tej analizy współpraca z zespołem, aby zaproponować rozwiązania raportowania oparte na Cognos TM1.
Ogólna odpowiedzialność Cognos Business Intelligence (BI), w tym projektowanie, opracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie raportów finansowych Grupy.
Kierownik zespołu wsparcia IT firmy w zakresie właściwego wsparcia i szkolenia użytkowników TM1 i Cognos BI.
Identyfikacja możliwości poprawy procesu.

Oferujemy

Atrakcyjne wynagrodzenie

Elastyczne godziny pracy