Specjalista ds. Cen Transferowych i Umów

Miejsce pracy: Warszawa

Dla naszego Partnera, mocno rozwijającej się firmy z branży energetycznej, poszukujemy Specjalisty ds. Cen Transferowych i Umów.

Wymagania

1. Wykształcenie wyższe II stopnia
2. Biegła znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
3. Minimum dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku w sektorze energetycznym
4. Doświadczenie w opracowywanie benchmarków i analiz porównawczych na potrzeby dokumentacji cen transferowych
5. Znajomość standardów umów EFET i umów ramowych stosowanych na rynku energetycznym będzie dodatkowym atutem
6. Znajomość pakietu MS Office
7. Umiejętność obsługi urządzeń biurowych

Kluczowe zadania

1. Sporządzanie analiz i dokumentów transakcji handlowych na potrzeby dokumentacji cen transferowych:
a. Opracowywanie benchmarków i analiz porównawczych
b. Bieżąca weryfikacja stosowanych marż w transakcjach wewnątrzgrupowych
c. Współpraca z wewnętrznymi działami organizacji oraz konsultantami zewnętrznymi
d. Systematyczne uzupełnianie dokumentacji korporacyjnej
2. Wsparcie procesu przygotowywania umów handlowych we współpracy z Działem Prawnym i Podatkowym:
a. Umowy ramowe typu EFET na energię i gaz
b. Umowy ramowe na prawa majątkowe, emisje CO2
c. Umowy niestandardowe związane z obrotem energią
d. Umowy sprzedaży do odbiorców końcowych
3. Współudział w negocjacjach i uzgodnieniach z kontrahentami (w tym z kontrahentami z Grupy Kapitałowej)
4. Wsparcie obszarów rozwojowych spółki w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi
5. Współpraca z innymi częściami organizacji oraz Grupy
6. Wsparcie innych procesów Działu Back Office w tym w zakresie zastępstw

Oferujemy

• Umowa na pełny etat na czas nieokreślony
• Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych)
• Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce
• Możliwość rozwoju