Executive Search to proces poszukiwań bezpośrednich na stanowiska wyższej kadry zarządzającej.

Czym jest Executive Search?

Jest to proces docierania do kandydatów z wysokich szczebli organizacji (headhunting). Przy użyciu zaawansowanych metod oraz w oparciu o wysoki profesjonalizm i doświadczenie Rekrutera zakłada obsadzenie wysokiej pozycji w sposób jak najmocniej profesjonalny i poufny. Dotarcie do osób z pozycji CEO, COO oraz poprowadzenie z nimi rozmów wymaga posiadania odpowiedniego doświadczenia i kompetencji. Jest to proces, w którym liczy się posiadana sieć networkingowa, relacje z osobami z kadry zarządzającej. Dlatego też proces Executive Search jest prowadzony przez konsultantów z dużym doświadczeniem, posiadających wysoką skuteczność i umiejętność prowadzenia tego procesu.

Executive Search – rekrutacja na wysokie stanowiska

Zdecydowanie w sytuacji, gdy organizacja wymaga obsadzenia pozycji najwyższych, szczególnie gdy jest to stanowisko Prezesa czy też Członka Zarządu. Ta metodologia pozwala na dotarcie do szerokiej grupy kandydatów, nie tylko do osób, które aktualnie poszukują pracy, ale także takich, które nie rozglądają się aktywnie na rynku.

Executive Search – rekrutacja kadry zarządzającej i menedżerskiej – headhunting

  • gdy masz do obsadzenia wysokie stanowisko w swojej organizacji, które ma znaczenie strategiczne w jej prowadzeniu i dalszym rozwoju
  • gdy posiadasz własny dział HR, jednak posiadasz do obsadzenia bardzo istotne stanowisko i warto, aby procesem zaopiekowali się specjaliści, którzy posiadają szeroką sieć networkingową wśród osób na wysokich pozycjach oraz sprawdzoną metodologię dotarcia do takich kandydatów
  • gdy nie posiadasz własnego działu HR, a zależy Ci na pozyskaniu odpowiedniej osoby na wysoką pozycję w organizacji

Co zyska moja firma dzięki wprowadzeniu Executive Search?

Dzięki powierzeniu specjalistom i wykwalifikowanym konsultantom uzyskujesz możliwość dotarcia do kandydatów, którzy nie odpowiedzą na ogłoszenie umieszczone na portalach internetowych. To pozwala Ci pozyskać zainteresowanie osób, które są zgodne z poszukiwanym przez Ciebie profilem i zostaną zainteresowane udziałem w procesie przez osobę, która posiada doświadczenie w prowadzeniu działań Executive Search. Zyskasz zdecydowanie wartościowych kandydatów, z których będziesz mógł/mogła wybrać najbardziej dopasowaną do profilu osobę. To pozwoli na uniknięcie ryzyka związanego z nieodpowiednim obsadzeniem stanowiska (wynikającym np. z braku większej ilości kandydatów), a w efekcie wpłynie na realizację celów i umożliwi rozwój całej firmy.