Rekrutacja IT to proces pozyskiwania pracowników na bardzo trudnym obecnie rynku IT.

Czym jest rekrutacja specjalistów IT?

To poszukiwanie osób posiadających kompetencje techniczne, programistyczne, znających określone języki programowanie czy też metodologie związane z zarządzaniem projektami IT. Z uwagi na to, iż rynek IT jest obecnie bardzo wymagający, nasi Konsultanci stosują innowacyjne metody i potrafią skutecznie dotrzeć do osób posiadających właściwe umiejętności. Dodatkowo w sposób profesjonalny przedstawiają ofertę firmy potencjalnym kandydatom i motywują do zainteresowania się nią. W tych procesach kluczem jest bezpośrednie docieranie do kandydatów metodą Direct Search oraz innymi, które pozwalają na zwrócenie uwagi właściwych kandydatów na naszą ofertę.

Kiedy i dlaczego mogę potrzebować rekrutacji specjalistów IT?

W obecnych czasach każda firma z branży informatycznej potrzebuje wsparcia w procesach rekrutacji i selekcji pracowników. Duża rotacja w tej branży, rosnące oczekiwania kandydatów, a także ich deficyt powoduje, że w dotarciu do odpowiednich kandydatów i zainteresowaniu ich ofertą cenne jest wsparcie profesjonalistów.
Także firmy, które realizują u siebie projekty informatyczne i poszukują do nich specjalistów powinny korzystać z usług firm specjalizujących się w takich procesach.

Co zyska moja firma dzięki skorzystaniu z usług rekrutacji specjalistów IT?

Dotarcie do szerokiej grupy kandydatów z ofertą. Konsultanci posiadają w swojej bazie i kontaktach wiele osób znających określone języki programowania, czy też posiadających odpowiednie umiejętności z obszaru IT. To pozwala im na dotarcie z ofertą do dużej ilości kandydatów.
Oszczędność czasu. W branży IT liczy się obecnie aktywne docieranie do kandydatów, dynamika procesu. Bierne oczekiwanie na kandydatów nie przynosi zwykle efektów.
Ograniczenie kosztów. Profesjonalnej firmie łatwiej jest przedstawić ofertę odpowiednim osobom i pozyskać zainteresowanych kandydatów.